Субота, 08.05.2021, 03:43
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ШАРІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ВАЛКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

Меню сайту
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Банери

Конкурси та вікторини

Краєзнавча вікторина

 «Наші славні земляки»

 

 1. Назвіть ім’я видатного вченого і громадського діяча, котрий заснував університет у м.Харків. (Василь Назарович Каразін).
 2. Назвіть слав’янське плем’я, яке мешкало на Харківщині? (Сіверяни, звідси назва річки Сіверський Донець).
 3. Який український поет був деканом словесного факультету, а потім і ректором Харківського державного університету?                             (П.П. Гулак-Артемовський).
 4. Чиє ім’я, як прогресивного мислителя, викладача етики в Харківському колегіумі, мандрівного філософа відомо нам? (Г.С.Сковорода).
 5. Хто з відомих українських поетів був ректором Харківського державного університету?        (П.П.Гулак-Артемовський,                              з 1841 по 1849р.р.).
 6. Назвіть видатних вчених, які закінчили Харківський державний університет? (історики М.І.Костомаров та Д.І.Багалій, біолог І.І.Мечников, композитор М.В.Лисенко, драматург М.П.Старицький, філолог О.О.Потебня).
 7. Назвіть ім’я видатного українського прозаїка, який використав назву села, де народився, у своєму прізвищі? (Г.Ф.Квітка-Основ’яненко – село Основа під Харковом).
 8. Хто з колишніх керівників партійних та державних органів Валківщини був губернатором області і чиє ім’я носить Валківський ліцей? (Олександр Степанович Масельський).
 9. Хто є автором історико-краєзнавчого нарису про Валківщину і яку назву має ця праця? (Валківський краєзнавець Іван Федорович Скотар, Валківська Старовина).
 1. Який письменник-земляк, що народився в селі Ков’яги, написав книгу «Село над Шляхом» і про кого описується в цій книзі? (Віктор Гаман, героєм його повісті є Герой Соціалістичної Праці, його однокласник, голова колгоспу «Шлях Леніна» Микола Гнатович Коверя з села Гонтів-Яр).
 2. Який драматичний  актор почав своє знайомство з Харковом, зігравши роль у п’єсі Г.Ф.Квітки-Основ’яненка, дії якої здійснюються у цьому місті? Як називається ця п’єса? (М.Л.Кропивницький, п’єса «Сватання на Гончарівці», роль Стецька).
 3. Вона народилася в селі Шарівка, закінчила нашу восьмирічну школу, заслужений журналіст України, в 2009 році стала лауреатом обласного літературного конкурсу ім.О.С.Масельського. Хто це? І за який твір отримала нагороду? (Тамара Вікторівна Поліщук, директор Валківського краєзнавчого музею, за книгу документальних нарисів про К.Г.Твердохліб «Стомилась ластівка завзята»).
 4. Хто являється автором – упорядником 3-х томного видання «Валківська енциклопедія», звідки він родом? (Іван Максимович Лисенко – український письменник, музикознавець, публіцист. Народився в селі Черемушна).    

 

«Літопис рідної землі»

 1. Що означає в перекладі річка Мжа? (Від грецького слова «Мжа» - мокрий, холодний туман).
 2. Як раніше називалась Харківська область? (Донецька область).
 3. В якому році і якого століття було засновано село Огульці?                               (В 50-і роки ХVІІ століття).
 4. В якому році почав організовуватись Харківський козачий полк?              (В 1660 році).
 5. З якого і по який рік на Україні йшла війна під керівництвом Богдана Хмельницького? (1648-1654р.р.).
 6. Чим можна пояснити, що на Україні дуже поширене прізвище Перельот? (Після смерті Богдана Хмельницького, шукаючи собі вигоди, козаки переходили то на сторону Москви, то на бік Польщі. Від того і стали їх називати перельотами).
 7. В якому році в м.Валки був збудований перший храм «Преображення божого»? (1773 році).
 8. В 1776 році в м.Валки почали розводити картоплю. Яку кількість було передано на насіння? (160-180 штук).
 9. Назвіть освітній заклад  м.Валок у 18 століття. ( 1807 року відкрито двокласне повітове училище; 1903 – майстерні ремісничого училища; 1903 – жіноча гімназія; 1904 – чоловіча гімназія).
 10. В якому році затверджено герб м.Валки? (в 1781).
 11. Яку назву мало приміщення в якому показували кінофільми? (Театр «Народный дом» 1870 рік, кінематограф «Чари» 1912 рік).
 12. Коли сталася перша автомобільна аварія в м.Валки і які її наслідки? (В квітні 1917 року, померла одна жінка, і шість чоловік мали переломи рук і ніг).
 13.  Коли відбувся в м.Валки перший футбольний матч?                    (Червень 1917 року).
 14. Автор книги «Валківська старовина»? (Іван Федорович Скотар).
 15. Кількість сторінок в цій книзі? (71 сторінка).
 16. Яку назву мала Україна в 1310 році? (Литва або Польща).
Календар
Пошук
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Архів записів

Copyright MyCorp © 2021
Зробити безкоштовний сайт з uCoz